Jak chronić lakier samochodowy przed naturą?

Jak chronić lakier samochodowy przed naturą?

Nadeszła jesień, a wraz z nią wiele sezonowych zagrożeń, które mogą wpłynąć na lakier naszego samochodu. Wydaje się, że wszystko ma na celu zjedzenie nieskazitelnej, błyszczącej farby, którą tak bardzo kochasz. Musisz być czujny, jeśli chcesz uchronić się przed uszkodzeniami. Oto najczęstsze zagrożenia na drodze.

Owady
Jeśli jesteś w podróży, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przypadkowo zabijesz po drodze kilka robaków. Podczas gdy większość z nich wyląduje na twojej przedniej szybie, musisz uważać na te, które przykleją się do lakieru.

Kurz i brud
Po suszy w mieście na naszych pojazdach osadza się warstwa brudu, która może porysować i uszkodzić lakier. Pamiętaj o regularnej pielęgnacji swojego samochodu.

Słońce
Zbyt dużo słońca może rozbić zewnętrzną warstwę lakieru i spowodować osłabienie oraz łuszczenie się farby.

Niewłaściwe materiały czyszczące
Tak, to świetny pomysł, aby umyć samochód w domu, o ile używasz mydła przeznaczonego do samochodów lub ściereczek i gąbek, które nie popsują twojego lakieru.

Rdza
Rdza jest naturalnym procesem, który niszczy lakier. Rdza lub utlenianie metalu występuje, gdy metal jest wystawiony na działanie żelaza, tlenu lub wody. Najczęstszą przyczyną rdzy na samochodach jest wystawienie metalu na działanie wody.

Aby chronić swój samochód przed „naturalnymi” niszczycielami lakieru samochodowego, możesz podjąć kilka środków ostrożności.

Nakładaj warstwę wosku. Co 3-4 miesiące warto poświęcić trochę czasu na woskowanie pojazdu. Ta warstwa ochronna czyni cuda i pomaga odeprzeć zagrożenia wymienione powyżej. To trochę jak odzież robocza dla Twojego samochodu.

Pamiętaj o myciu samochodu. Jeśli widzisz ptasie odchody na samochodzie, nie zostawiaj tego. Jeśli nie masz czasu, aby udać się do myjni samochodowej, wyczyść to miejsce, ale nie zapomnij zaplanować wycieczki do myjni 🙂
Upewnij się, że samochód jest regularnie woskowany i zakrywaj go tak często, jak to możliwe.

Previous post Jak pokonać wypalenie zawodowe i zachować motywację
Next post Sukces: Czego nauczyło mnie budzenie się o 5 rano? Cz. 1