Małe rzeczy, które powstrzymują cię od poprawienia jakości swojego życia.

Małe rzeczy, które powstrzymują cię od poprawienia jakości swojego życia.

1. Czas przed ekranem – Skupianie uwagi na telewizji, filmach, grach wideo i uzależnienie od technologii wpływa na Twoje życie bardziej niż myślisz. Media przestawiają Twoje wartości. Zaczynają dominować w Twoim życiu. Naprawa tabletów dla dzieci? Poczekaj jeszcze, niech odpoczną.Mają głęboki wpływ na twoje nastawienie i poglądy. Niestety, kiedy konsekwentnie żyjesz w tym świecie, nawet nie zauważysz, jak to na ciebie wpływa. Jedynym sposobem, aby w pełni docenić jego wpływ na twoje życie, jest ich wyłączenie.

2. Twoje związki ze światem – Relacje z innymi są dobre, ale ciągłe rozpraszanie uwagi jest złe. Dowiedz się, kiedy wyłączyć telefon, wylogować się z Facebooka lub nie czytać wiadomości. Skoncentruj się na tym, co ważne, a nie pilne. Stały przepływ rzeczy rozpraszających uwagę innych ludzi może sprawić, że poczujemy się ważni, potrzebni lub chciani, ale poczucie ważności i osiągnięcie ważności to zupełnie co innego.

3. Twoja wielozadaniowość – Badania wskazują, że wielozadaniowość zwiększa stres i obniża produktywność. Podczas gdy praca jednozadaniowa staje się utraconą sztuką, naucz się jej. Wykonuj tylko jedno zadanie na raz. Zrób to dobrze. A kiedy się skończy, przejdź do następnej rzeczy.

Pamiętaj że, upraszczanie życia to podstawowy aspekt minimalizmu.

Previous post Cztery kroki do lepszego i prostego życia.
Next post Z dnia na dzień nie staniesz się osobą, którą chcesz być.