Jak możesz uprościć swoje życie?

Jak możesz uprościć swoje życie?

Na podstawie naszej osobistej podróży, naszych rozmów i naszych obserwacji, oto bardzo krótka lista najważniejszych rzeczy, które należy uprościć w dzisiejszym życiu, aby rozpocząć bardziej zrównoważony, radosny styl życia:

  1. Twój majątek – Zbyt wiele dóbr materialnych komplikuje nasze życie w większym stopniu, niż kiedykolwiek im przypisujemy. Drenują nasze konto bankowe, energię i uwagę. Odsuwają nas od tych, których kochamy i od życia opartego na naszych wartościach. Ja wybieram się dziś na skup apple, bo nie potrzebuje dwóch starych laptopów – po co mi one? Jeśli poświęcisz czas na pozbycie się zbędnych rzeczy ze swojego życia, nigdy tego nie pożałujesz.
  1. Twoje zobowiązania czasowe – Większość z nas wypełniła swoje dni od początku do końca obowiązkami czasowymi, takimi jak: praca, dom, zajęcia dla dzieci, wydarzenia społeczne, hobby… lista jest długa. Jeśli to możliwe, uwolnij się od zobowiązań czasowych, które nie są zgodne z twoimi największymi wartościami.
  2. Twoje cele – Zmniejsz liczbę celów, do których dążysz w swoim życiu, do jednego lub dwóch. Zmniejszając liczbę celów, które starasz się osiągnąć, poprawisz swoją koncentrację i wskaźnik sukcesu. Zrób listę rzeczy, które chcesz osiągnąć w swoim życiu i wybierz dwie najważniejsze. Kiedy skończysz, dodaj kolejny z listy.

To są pierwsze trzy rzeczy, które polecam zrobić na początku. W następnych wpisach będzie kolejne sześć kroków, dzięki którym uprościsz swoje życie.

Previous post Bycie minimalistą jest całkowicie osiągalne.
Next post Cztery kroki do lepszego i prostego życia.